Szkolenia i doradztwo. Agnieszka Wiśniak

a

Psycholog Warszawa Praga

Ważne, życiowe momenty, będące źródłem stresu, problemy z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji, trudności w komunikowaniu się z otoczeniem (współpracownikami, dziećmi, partnerami) to tylko przykłady sytuacji, w których warto rozważyć skorzystanie ze wsparcia psychologa. Doświadczony specjalista pomoże spojrzeć na sytuację z innej perspektywy, a w razie potrzeby zaproponuje pomoc adekwatną do potrzeb i możliwości. Zapraszam mieszkańców dzielnic Warszawa Praga i Warszawa Północ do skorzystania z moich usług.

Psycholog (Warszawa Praga) – psychoterapeuta, coach

Warto mieć świadomość, że usługi świadczone przez psychologów mogą mieć różny charakter. Do najpopularniejszych należą m.in. konsultacje psychologiczne, szkolenia, treningi i warsztaty, spotkania o charakterze psychoedukacyjnym i poradnictwo psychologiczne. Oddzielną kategorią są usługi coachingowe. Wobec osób, które je świadczą, nie ma obecnie wymogu posiadania wykształcenia psychologicznego (bardzo często jednak je mają). W przypadku tego zawodu potwierdzeniem kwalifikacji są najczęściej specjalistyczne kursy lub studia podyplomowe.
Nieco podobna sytuacja dotyczy psychoterapii. Osoby, które chcą dostać się na szkolenie psychoterapeutyczne, muszą mieć wykształcenie wyższe, ale nie musi to być psychologia. Najczęściej jednak tę ścieżkę rozwoju zawodowego wybierają właśnie psychologowie lub lekarze. Szkolenia dla psychoterapeutów trwają z reguły dłużej niż kursy dla coachów, najczęściej kilka lat. Dodatkowo w wielu nurtach psychoterapeutycznych obowiązkiem przyszłego terapeuty jest przejście własnej psychoterapii. Psychoterapeuci podlegają również regularnej superwizji.
Sprawdzaj kompetencje osoby, do której zwracasz się po pomoc. Nie obawiaj się pytać zarówno coacha, jak i psychoterapeuty o jego przygotowanie do wykonywanego zawodów, jego kwalifikacje.

Do psychologa nie tylko z problemami – Psycholog Warszawa Praga 

Wsparcie psychologiczne najmocniej kojarzone jest z osobami przeżywającymi różnego typu trudności. Coraz częściej jednak na wizytę u psychologa (Warszawa Praga) decydują się osoby poszukujące własnej ścieżki rozwoju, pragnące otworzyć się na nowe metody komunikacji (zarówno w środowisku rodzinnym, jak i zawodowym) oraz chcące odkryć swoje najmocniejsze strony. Niejednokrotnie takie spotkanie z psychologiem ma charakter profilaktyczny – jako społeczeństwo powoli odkrywamy bowiem, że również ta sfera wymaga troski. Swego rodzaju „wizyta kontrolna” u psychologa (Warszawa-Praga) może być okazją do zatrzymania się w biegu i uważniejszego przyjrzenia się samemu sobie.
Na zapewnienie tego typu pomocy swoim pracownikom decyduje się coraz więcej firm i organizacji. Współpraca między psychologiem a przedsiębiorstwem może odbywać się w różnej formie (zatrudnienie psychologa w firmie, psycholog „on demand”).
Coraz więcej gabinetów psychologicznych i psychoterapeutycznych decyduje się na świadczenie takich usług. Warto jednak wybrać miejsce, które prowadzi psycholog z doświadczeniem. Z tego względu zapraszam do mojego gabinetu w Warszawie osoby z dzielnic Praga Północ, Praga Południe i nie tylko. Moja oferta obejmuje m.in. coaching, mentoring, profilaktykę wypalenia zawodowego i wiele więcej.