a

dr Agnieszka Wiśniak,
psycholog kliniczny, psychoterapeuta, coach,
wykładowca akademicki

Pozwól sobie pomóc

“Kiedy czytamy wspaniałą książkę, nie uciekamy od życia, ale głębiej się w nie zanurzamy”. Julian Burnes

Podobnie jest z terapią, która pozwala zanurzyć się w sobie, w swoim życiu. Terapia to pomaganie w cierpieniu, w kryzysie, w leczeniu zaburzeń. Ale terapia to także rozwój, poszukiwanie sensu życia, przełamywanie własnych ograniczeń.

Współczesność niesie z sobą wygodę, korzyści, rozwiązania ułatwiające życie. Ale często mimo wszystko życie nie jest łatwe, ponieważ współczesność to także pośpiech, nowe nieznane technologie, ciągle zmieniające się warunki otoczenia, do którego wciąż trzeba się przystosowywać. Rozumiem, że nawet zdrowa osoba może miewać gorsze okresy życia, być przemęczona, zniechęcona, osamotniona, sfrustrowana.

Pozwól sobie pomóc.

Choć psycholog i jego gabinet wciąż źle się kojarzą, świadomość społeczna dotycząca korzyści płynących z terapii wzrasta. Swoją praktyką chcę się do tego przyczynić.

Pomagam osobom w kryzysie (w żałobie, w trakcie i po rozstaniu z bliskim, w trakcie i po rozwodzie, po stracie pracy), w depresji oraz z zaburzeniami okresu dzieciństwa i dojrzewania, osobowości, zaburzeniami lękowymi, a także osobom wykorzystywanym (m.in. seksualnie, w tym z dziećmi). Zapraszam dorosłych oraz dzieci i młodzież (oczywiście z opiekunami), a także pary, małżeństwa, rodziny. Udzielam porad, konsultacji i prowadzę terapię.

Choć z pierwszego wykształcenie jestem nauczycielem języka polskiego, dopiero drugi zawód stał się moją pasją. Po skończeniu filologii polskiej następnie obronie doktoratu na Uniwersytecie Opolskim, zdecydowałam się na drugi kierunek. Psychologię o specjalności psychologia kliniczna ukończyłam z wyróżnieniem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Sama przeszłam długą drogę, żeby być w miejscu, w którym jestem. Pracę zawodową zaczynałam w kadrach jednej z państwowych instytucji publicznych. Następnie byłam nauczycielem języka polskiego w liceum, a po uzyskaniu stopnia doktora nauczycielem akademickim. Od 2004 roku organizuję i prowadzę szkolenia dla nauczycieli i biznesu z zakresu umiejętności interpersonalnych, sprzedaży. Obecnie prowadzę również mediacje sądowe i pozasądowe cywilne (rodzinne, pracownicze, gospodarcze) oraz karne. Jestem akredytowanym coachem ACC International Coach Federation. Sama ciągle się rozwijam i cała moja działalność zawodowa związana jest z szeroko rozumianym rozwojem człowieka.

Po studiach filologicznym została mi pasja czytania. Podróże to coś, co lubię, choć nie mogę im jeszcze poświęcić tyle czasu, ile bym chciała. Ponadto kocham film i teatr. W planach mam napisanie biograficznej książki popularnonaukowej o pewnej niewidomej, cierpiącej na depresję poetce.

Pracuję według paradygmatu psychologii integracyjnej ( wykorzystuję rozwiązania z róznych podejść psychologii). Przygotowuję się do zdobycia certyfikatu psychoterapeuty. Obecnie jestem w trakcie szkolenia certyfikacyjnego w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii prowadzonej przez Instytut Psychologii Zdrowia przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Swoją pracę terapeutyczną poddaję systematycznej superwizji superwizorów z Instytutu Psychologii Zdrowia. Psychologiczne doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w Krapkowicach, w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie – Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Opolu.

Jako nauczyciel akademicki pracuję na Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, gdzie jestem menadżerem kierunku “Psychologia w biznesie”.

PSYCHOLOG
"ON DEMAND"
OFERTA DLA FIRM
MOBBING
I PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY
PROFILAKTYKA WYPALENIA ZAWODOWEGO
TRENING INTERPERSONALNY

CO NAS WYRÓŻNIA

DOPASOWANE PODEJŚCIE

Pracuję według paradygmatu psychologii integracyjnej, który wykorzystuję rozwiązania z róznych podejść psychologii. Dzięki temu mogę dopasować działania i ścieżkę terapii do Twoich specyficznych potrzeb

CAŁY CZAS SIĘ UCZĘ

Obecnie kończę szkolenia certyfikacyjnego w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii prowadzonej przez Instytut Psychologii Zdrowia przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym

PODDAJE SIĘ SUPERWIZJI

Swoją pracę terapeutyczną poddaję systematycznej superwizji superwizorów z Instytutu Psychologii Zdrowia. Dzięki temu mogę doskonalić swoją pracę i jeszcze skuteczniej Wam pomagać

POMAGAM W RÓŻNYCH TRUDNYCH SYTUACJACH

Pomagam osobom w kryzysie (w żałobie, w trakcie i po rozstaniu z bliskim, w trakcie i po rozwodzie, po stracie pracy), w depresji oraz z zaburzeniami okresu dzieciństwa i dojrzewania, osobowości, zaburzeniami lękowymi, a także osobom wykorzystywanym (m.in. seksualnie, w tym z dziećmi). Zapraszam dorosłych oraz dzieci i młodzież (oczywiście z opiekunami), a także pary, małżeństwa, rodziny.